SAUGOKITE IR RŪPINKITĖS SAVO PAPUOŠALAIS

1.    Auksui gali pakenkti chloras, jodas, gyvsidabris ir jų junginiai, kurių galima aptikti kosmetikoje (kvepalai, kremai, lūpdažiai). Gyvsidabris auksą ardo ir ant jo paviršiaus palieka baltas dėmeles, metalas gali suirti.
2.    Sidabrinių gaminių nelaikykite šalia knygų. Jose esantys net ir nedideli sieros junginių kiekiai šviesų sidabro paviršių pavers pilku ir neišvaizdžiu. Sidabro gaminius veikia druskingas ir jodo junginių turintis jūros vanduo.
3.    Amoniakas ar kitos sidabrui valyti skirtos priemonės gali paveikti dekoratyvinį juodinto sidabro sulfido plėvelės sluoksnį, sugadinant gaminį.
4. Auksą ir sidabrą galima valyti naudojant tik specialias tam skirtas priemones, pavyzdžiui specialią švelnią mikrofibros skepetaitę kurią galite isigyti ir mūsų salonuose ir tik tam skirtus valiklius. Prieš naudojant bet kokią priemonę - būtinai įsitikinkite, kad ji skirta būtent Jūsų gaminiui bei susipažinkite su gamintojo instrukcijomis.

KELETAS FAKTŲ

Trojos uncija lygi 31,1034768 gramo. 585 praba reiškia, kad lydinyje yra 58,5 proc. gryno aukso, o likusi dalis yra priemaišos. Nuo šių priemaišų    priklauso lydinio spalva. Jeigu auksinis dirbinys yra baltos spalvos, vadinasi, jis pagamintas auksą maišant su paladžiu arba nikeliu, jeigu gelsvas – su sidabru, jei raudonas – su variu. 750 praba reiškia, kad lydinyje yra 75 proc. gryno aukso. Aukščiausia praba yra 999,9, bet iš tokios prabos auksiniai papuošalai negaminami, nes toks auksas yra minkštas ir labai greitai nusidėvėtų. Auksas gali būti žymimas ir karatais. Toks žymėjimas naudojamas daugelyje Europos ir kitų pasaulio šalių. 14 karatų prilygsta 585 prabai, 18 – 750 prabai.